ЯК ДІЄ ПРОФСПІЛКА ТА ЯК ДО НЕЇ ПРИЄДНАТИСЯ.

Громадська активність – це не пусті слова. Наша доля в наших руках, тож успішна країна починається з успішного громадянина. А успішним громадянин може бути лише тоді, коли він має права і здатний їх відстоювати в інтересах себе, своїх колег, своєї сім’ї.

Один в полі не воїн!

Тож кожен з найманих працівників буде почутий лише тоді, коли є частиною Профспілки, яка готова відстоювати права та інтереси трудового колективу та окремого працівника.

Хочеш поставити питання роботодацю, тим більше якщо воно гостре? Хочеш зрозуміти, чому відбуваються ті чи інші речі в організації? Хочеш отримати належне тобі за законом? Маєш ідею, як покращити умови праці, зробивши їх більш комфортними для себе та своїх колег? Маєш інші добрі ідеї, як зробити життя яскравішим і справедливішим?

Тоді ми – однодумці!

Приєднуйся, і Профспілка як колектив однодумців:

  1. Отримає відповіді на важливі для трудового колективу питання!
  2. Захистить права та інтереси працівника та колективу!
  3. Надасть консультацію!
  4. Надасть правову допомогу!
  5. Підтримає в доброму починанні!

Працівник який НЕ є членом Профспілки позбавляє себе допомоги Профспілки, прирікає себе завжди залишатися наодинці з роботодавцем.

Тривогу у нього викликатимуть виробничі негаразди, усвідомлення того, що в будь якій спірній ситуації його шанси нерівні, він може не одержати компенсаційні виплати, піддатися мобінгу та втратити роботу, отримати травму і залишитись з цими проблемами наодинці.

Вступ до Профспілки реально захистить Вас від багатьох робочих негараздів та дасть можливість особисто впливати на свою долю, а не віддати право впливати на Вашу долю іншим.

Член профспілки НЕ МОЖЕ БУТИ ЗВІЛЬНЕНИЙ з роботи за ініціативою роботодавця без згоди профспілкового комітету, якщо для цього немає законних підстав.

ЧЛЕН ПРОФСПІЛКИ МАЄ ПРАВО:

  • вирішувати конфлікти, особисті проблеми з роботодавцем не сам на сам, а за участі Профспілки;
  • на безкоштовну юридичну допомогу в розгляді індивідуального трудового спору з роботодавцем;
  • на сприяння Профспілки і її фахівців в питаннях оплати праці, розміру заробітної плати і своєчасної її виплати;
  • на сприяння в підвищенні кваліфікації працівника;
  • на профспілковий контроль за дотриманням прав членів Профспілки;
  • на додаткові гарантії членам Профспілки, які входять до виборних колегіальних органів профспілкових організацій;
  • на його захист Профспілкою у разі необґрунтованої пропозиції на звільнення з роботи, інших несправедливих дій;
  • інші права.

Для цього потрібно написати Заяву про прийняття до профспілки (Google drive) і до бухгалтерії – Заяву про перерахування членських профспілкових внесків (Google drive), що складають 1% місячної заробітної платні для працюючих членів, або мінімальної заробітної платні для непрацюючих членів.

Член Профспілки НЕ член Профспілки
1. Профспілкові органи представляють і відстоюють Ваші трудові і соціальні інтереси перед роботодавцем, державними органами влади. 1. Ви – не член Профспілки. Чи зможете Ви самостійно розв’язати Ваші професійні проблеми з керівником напряму або з іншими представниками, що нібито вже прийняли рішення щодо того, хто правий?
 2. Має право отримати від Профспілки безкоштовну юридичну консультацію і правову допомогу. При виникненні конфліктів (в тому числі колективних) з питань трудового і соціального права Профспілка може представляти своїх членів у судах і не тільки. 2. Ви – не член Профспілки. Ви такого права не маєте, і буде змушені звертатися за юридичною допомогою за відповідну плату і захищати свої права самостійно. Вам доведеться оплатити послуги адвоката за представництво в суді в сумі 800 – 3 000 грн. за кожний трудодень (не рахуючи витрат з підготовки позовної заяви – 4 000 – 8 000 грн.), а за звичайну консультацію – 500 -1500 грн. за одне питання.
3. Якщо є така фінансова можливість, при необхідності Профспілка завжди надасть Вам матеріальну допомогу з профспілкового бюджету. 3. Ви – не член Профспілки. Ви не маєте права на одержання такої допомоги. Вам доведеться звернутися за матеріальною підтримкою до роботодавця. Якщо ж Ви – «пересічний» працівник, Ви навряд чи зможете розраховувати на надання допомоги.
4. Від Вашого імені Профспілка може вести переговори щодо колективного договору. Законодавством передбачено, що працівник може отримувати від роботодавця як мінімум те, що передбачено законом, але не обмежуватися цим. 4. Де немає членів Профспілки — немає і колективного договору, який би реально захищав інтереси працівників. Є папірець, що захищає інтереси роботодавця і допомагає йому «оптимізувати витрати».
5. Ви обов’язково отримаєте захист Профспілки при звільненні з роботи з ініціативи роботодавця й у разі притягнення до дисциплінарної відповідальності. Згода Профспілки на звільнення є обов’язковою у багатьох випадках (скорочення штату, за результатам атестації, за неодноразове невиконання трудових обов’язків та інш.) У члена Профспілки набагато більше шансів залишитися на роботі, оскільки профспілкова організація, розглядаючи доцільність запропонованого скорочення і його законність, може впливати на адміністрацію і запобігти звільненню. 5. Ви – не член Профспілки. Не член профспілки такої гарантії і захисту не має. Не член Профспілки – наодинці з роботодавцем. Чи є у нього для цього достатньо знань і сил? Не член Профспілки буде звільнений у випадку «скорочення штатів» після закінчення двох місяців після попередження. Йому можуть скоротити заробітну платню аж до мінімальної, просто попередивши, та звільнити без будь-яких компенсацій, якщо він не згодний з таким «покращенням». Його можна примусово перевести до іншого міста, змінивши йому місце роботи, й звільнити без будь-яких компенсацій, якщо він не згодний з таким «покращенням».
6. У разі отримання виробничої травми в розслідуванні нещасного випадку обов’язково візьме участь представник Профспілки. Об’єктивність ухваленого рішення гарантована. 6. Ви – не член Профспілки. Чи впевнений Ви в об’єктивності проведеного в односторонньому порядку розслідування нещасного випадку? Наслідки висновків комісії, створеної за розпорядженням роботодавця, можуть бути вельми несприятливі для працівника.
7. Закон дає Профспілці можливість впливу на роботодавця, який порушує закон, аж до вимоги звільнити Голову правління банку або безпосереднього керівника. 7. Не члени Профспілки не контролюють адміністрацію та вимушені погоджуватись на «що дають» з питань встановлення форм і систем оплати праці, звільнення, охорони праці, забезпечення зайнятості і т.д. Вони не можуть діяти колективно.
Сила членів Профспілки в їх єдності. Вища зарплата, кращі умови праці, більша безпека на робочому місці – всі ці питання можна вирішувати лише разом. Чи бажаєте Ви бути наодинці? Без захисту та навіть, можливо, без закону?

ЯК ВСТУПИТИ

Приєднатися до Профспілка працівників Банківського та Фінансового Сектору можуть:

  1. НИНІШНІ ПРАЦІВНИКИ
    тих, хто наразі працює в Банках та на підприємствах фінансового сектору: страхові компанії, КУА, лізингові компанії і таке інше.
  2. КОЛИШНІ ПРАЦІВНИКИ
    тих, хто будь-коли працював в Банках та на підприємствах фінансового сектору: страхові компанії, КУА, лізингові компанії і таке інше.
  3. ТАК ЗВАНІ «АУТСТАФЕРИ»
    тих, хто працюють або коли-небудь працювали в Банках та на підприємствах фінансового сектору: страхові компанії, КУА, лізингові компанії і таке інше.
  4. СТАЖЕРИ
    тих, хто коли-небудь проходив стажування у вказаних вище в п. 1 юридичних особах
  5. МАЙБУТНІ ПРАЦІВНИКИ
    тих, хто має бажання працевлаштуватися у вказаних вище в п. 1 юридичних особах

Що треба для приєднання до Профспілки !

  1. Ознайомтесь, будь ласка, із Статутом Профспілки тут
  2. Заповніть, будь ласка, заяву про прийом у Профспілку [ скачати тут ] (Google drive), заяву про сплату членських внесків [ скачати тут ] (Google drive)
  3. Відправте заяву на адресу: 03115, м. Київ, вул. Верховинна, 37, кв. 127.

Якщо Ви не впевнені, навіщо Вам вступати до профспілки, зауважте, будь ласка, на «Правовий захист» членів Профспілки.

Якщо Ви потребуєте захисту Профспілки або маєте особисті скарги відносно роботодавця, сповістіть нас про це

ВАШІ ЗВЕРНЕННЯ Є КОНФІДЕНЦІЙНИМИ.

ВАЖЛИВО! Справедливість, солідарність, захист та закон – є основними принципами діяльності Профспілки.

Як правило, працівники цілком розуміють переваги членства в Профспілці, але побоються (іноді справедливо) репресій з боку роботодавців.

Профспілка захищає своїх членів від репресій та забезпечує додержання їх конституційних прав. 

Інформація про членів Профспілки не доступна та ніколи не буде у відкритому доступі.

За законом особи, які чинять  перешкоду  здійсненню  права  громадян  на об’єднання у профспілки,  а також посадові та інші особи,  винні в порушенні законодавства  про  профспілки,  які  своїми  діями  або бездіяльністю  перешкоджають  законній  діяльності Профспілки,  несуть дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законів.

Профспілка активно захищає свої права. У випадку створення незаконних перешкод діяльності Профспілки вона буде вимагати притягнення винних осіб до відповідальності, аж до кримінальної. На відміну від слабкості позиції працівникаодинака, Профспілка має значно ширші законні можливості щодо боротьби найманих працівників за свої права.

Розмір членських внесків

Наказом № 2 від 03.06.20 керівника Профспілки розмір членських профспілкових внесків встановлено в розмірі 1% від місячної заробітної платні для працюючих членів, а для непрацюючих членів БАНКФІНПРОФ – на рівні 1% мінімальної заробітної плати. Членські внески підлягають сплаті щомісяця на банківський рахунок Профспілки.

Діяльність Профспілки базується на принципах прозорості та законності. Ви можете ознайомитись з метою, основними завданнями та принципами діяльності Профспілки у будь-який час.

Робочими мовами функціонування Профспілки є українська та англійська мови.

Безкоштовна консультація
Поділитися